Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 i TECHNIKUM NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 105880)

TECHNIKUM NR 2

📍 Lubliniec | Zdawalność: 83,9%

SZKOŁA B (RSPO: 8487)

TECHNIKUM NR 3

📍 Lubliniec | Zdawalność: 52,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 110 80,8% 🏆 Me: 88% · σ: 19,1% · Mo: 97% 1356 2 16 44,4% Me: 34% · σ: 21,5% · Mo: 25% 4338 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 79 70,6% 🏆 Me: 78% · σ: 25,1% · Mo: 95% 1284 2 5 20,8% Me: 15% · σ: 10,0% · Mo: 12% 4185 6
język angielski ustny (M) 110 82,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1326 3 16 46% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4448 6
język polski poziom podstawowy (M) 112 59,8% 🏆 Me: 63% · σ: 21,8% · Mo: 78% 1414 3 17 34,6% Me: 37% · σ: 18,6% · Mo: 12% 4136 6
język polski ustny (M) 112 75,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1068 3 17 44,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4270 6
matematyka poziom podstawowy (M) 112 60,2% 🏆 Me: 61% · σ: 23,6% · Mo: 34% 1267 3 17 33,5% Me: 28% · σ: 16,5% · Mo: 16% 3699 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (83,9% vs 52,9%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 TECHNIKUM NR 3 Różnica
język angielski 70,6% 20,8% 49,8 pkt proc.
język angielski 80,8% 44,4% 36,4 pkt proc.
język angielski 82,3% 46% 36,3 pkt proc.
język polski 75,5% 44,2% 31,3 pkt proc.
matematyka 60,2% 33,5% 26,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 31,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 79 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.