Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 105877)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Lubliniec | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 8104)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI

📍 Lubliniec | Zdawalność: 68%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 7 34,7% 🏆 Me: 37% · σ: 7,6% · Mo: -% 1043 2 12 22,9% Me: 24% · σ: 8,5% · Mo: 17% 1654 4
język angielski poziom podstawowy (M) 34 89,4% 🏆 Me: 94% · σ: 11,1% · Mo: 97% 576 1 24 69,9% Me: 77,5% · σ: 24,5% · Mo: 62% 2507 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 31 73,4% 🏆 Me: 75% · σ: 16,8% · Mo: 43% 1012 1 20 57,3% Me: 56,5% · σ: 22,2% · Mo: 52% 2665 5
język angielski ustny (M) 34 94,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 177 1 24 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1905 5
język polski poziom podstawowy (M) 34 79,6% 🏆 Me: 83% · σ: 13,1% · Mo: 83% 32 1 26 54,5% Me: 53% · σ: 15,1% · Mo: 50% 2103 4
język polski ustny (M) 34 85,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 308 1 25 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2111 5
matematyka poziom podstawowy (M) 34 65,9% 🏆 Me: 65% · σ: 13,7% · Mo: 60% 952 1 26 35,1% Me: 33% · σ: 18,3% · Mo: 14% 3603 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 68%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 7, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI Różnica
matematyka 65,9% 35,1% 30,8 pkt proc.
język polski 79,6% 54,5% 25,2 pkt proc.
język angielski 89,4% 69,9% 19,5 pkt proc.
język polski 85,1% 66,4% 18,7 pkt proc.
język angielski 94,7% 77,5% 17,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 32,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 26 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.