Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 34,7% Me: 37% · σ: 7,6% · Mo: -% | 1043 | 2 | 48 | 68,8% Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 70% | 68 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 49,2% Me: 49% · σ: 18,3% · Mo: 68% | 629 | 1 | 59 | 66,9% Me: 70% · σ: 20,3% · Mo: 82% | 164 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 34 | 89,4% Me: 94% · σ: 11,1% · Mo: 97% | 576 | 1 | 182 | 95,9% Me: 98% · σ: 5,4% · Mo: 100% | 81 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 31 | 73,4% Me: 75% · σ: 16,8% · Mo: 43% | 1012 | 1 | 173 | 89% Me: 92% · σ: 12,1% · Mo: 98% | 105 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 34 | 94,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 177 | 1 | 182 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 186 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 34 | 79,6% Me: 83% · σ: 13,1% · Mo: 83% | 32 | 1 | 189 | 75,1% Me: 77% · σ: 10,5% · Mo: 82% | 135 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 30 | 60,9% Me: 64,5% · σ: 24,2% · Mo: 60% | 315 | 1 | 38 | 64,3% Me: 64,5% · σ: 13,5% · Mo: 63% | 231 | 15 |
| język polski ustny (M) | 34 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 308 | 1 | 189 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 73 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 34 | 65,9% Me: 65% · σ: 13,7% · Mo: 60% | 952 | 1 | 189 | 88,2% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 100% | 74 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 2, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE w 7.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 34,7% | 68,8% | 34,1 pkt proc. |
| matematyka | 65,9% | 88,2% | 22,3 pkt proc. |
| geografia | 49,2% | 66,9% | 17,7 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 89% | 15,6 pkt proc. |
| język angielski | 89,4% | 95,9% | 6,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 34,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 48 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.