Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII PLATER. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piaseczno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 54 | 65,9% Me: 67,5% · σ: 15,6% · Mo: 42% | 106 | 1 | 33 | 33,4% Me: 32% · σ: 17,4% · Mo: 13% | 1100 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 49 | 70,0% Me: 68% · σ: 15,7% · Mo: 53% | 36 | 1 | 24 | 31,8% Me: 28% · σ: 16,0% · Mo: 18% | 726 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 72 | 70,3% Me: 73% · σ: 16,8% · Mo: 57% | 109 | 2 | 54 | 41,7% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 42% | 958 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,9% · Mo: 98% | 24 | 1 | 120 | 87,8% Me: 93% · σ: 12,9% · Mo: 95% | 717 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 206 | 92,9% Me: 95% · σ: 8,2% · Mo: 98% | 20 | 1 | 118 | 75,2% Me: 82% · σ: 19,2% · Mo: 90% | 858 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 672 | 2 | 120 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1317 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 208 | 77,1% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 73% | 73 | 1 | 124 | 64,4% Me: 63% · σ: 12,3% · Mo: 60% | 908 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 30 | 75,4% Me: 77% · σ: 17,8% · Mo: 77% | 58 | 1 | 40 | 69,9% Me: 83% · σ: 27,3% · Mo: 86% | 128 | 2 |
| język polski ustny (M) | 208 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 417 | 1 | 124 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2110 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 208 | 92,6% Me: 94% · σ: 8,0% · Mo: 100% | 26 | 1 | 124 | 64,2% Me: 62% · σ: 18,8% · Mo: 62% | 1058 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 138 | 72,5% Me: 74% · σ: 15,4% · Mo: 86% | 26 | 1 | 17 | 30,8% Me: 28% · σ: 23,9% · Mo: 34% | 934 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 72,3% Me: 77% · σ: 17,2% · Mo: 66% | 80 | 1 | 5 | 26,4% Me: 30% · σ: 10,5% · Mo: -% | 818 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,4%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII PLATER w 0.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII PLATER | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 72,3% | 26,4% | 45,9 pkt proc. |
| matematyka | 72,5% | 30,8% | 41,7 pkt proc. |
| chemia | 70,0% | 31,8% | 38,1 pkt proc. |
| biologia | 65,9% | 33,4% | 32,5 pkt proc. |
| geografia | 70,3% | 41,7% | 28,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.