Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH i TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Włocławek | Zdawalność: 87,3%
📍 Włocławek | Zdawalność: 85,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 63 | 63,2% Me: 63% · σ: 22,5% · Mo: 57% | 3223 | 13 | 35 | 69,7% Me: 72% · σ: 23,9% · Mo: 97% | 2525 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 44 | 49,7% Me: 45% · σ: 25,0% · Mo: 77% | 3354 | 14 | 29 | 58% Me: 65% · σ: 27,2% · Mo: 30% | 2572 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 63 | 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2999 | 14 | 35 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2307 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 63 | 55,1% Me: 57% · σ: 16,3% · Mo: 53% | 2034 | 8 | 35 | 51,0% Me: 48% · σ: 14,0% · Mo: 43% | 2578 | 10 |
| język polski ustny (M) | 63 | 57,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3281 | 15 | 35 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2227 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 63 | 48,9% Me: 44% · σ: 19,7% · Mo: 26% | 2247 | 7 | 35 | 48,9% Me: 46% · σ: 19,6% · Mo: 36% | 2250 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH ma wyższą zdawalność ogólną (87,3% vs 85,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI w 4, przy 1 remisach.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH | TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 49,7% | 58% | 8,3 pkt proc. |
| język polski | 57,1% | 65,3% | 8,2 pkt proc. |
| język angielski | 63,2% | 69,7% | 6,5 pkt proc. |
| język angielski | 69,0% | 74,4% | 5,4 pkt proc. |
| język polski | 55,1% | 51,0% | 4,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 44 osób w szkole A i 29 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.