Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 3 W PILE czy TECHNIKUM NR 4 W PILE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 13,6% Me: 13% · σ: 2,3% · Mo: 13% | 2276 | 13 | 5 | 20,8% Me: 18% · σ: 7,9% · Mo: -% | 1771 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 117 | 72,2% Me: 82% · σ: 24,9% · Mo: 90% | 2247 | 10 | 78 | 74,2% Me: 80% · σ: 22,9% · Mo: 93% | 2025 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 66,0% Me: 70% · σ: 21,2% · Mo: 88% | 1752 | 8 | 30 | 70,3% Me: 77% · σ: 21,0% · Mo: 77% | 1315 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 116 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1814 | 6 | 78 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2123 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 117 | 57,7% Me: 60% · σ: 16,8% · Mo: 63% | 1686 | 7 | 78 | 60,9% Me: 62% · σ: 14,5% · Mo: 75% | 1289 | 6 |
| język polski ustny (M) | 115 | 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3056 | 10 | 78 | 59,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3032 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 117 | 50,9% Me: 52% · σ: 20,0% · Mo: 38% | 2060 | 8 | 78 | 54,0% Me: 54% · σ: 22,3% · Mo: 54% | 1769 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 13,3% Me: 6% · σ: 16,6% · Mo: 2% | 1789 | 6 | 5 | 11,6% Me: 6% · σ: 11,5% · Mo: -% | 1882 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W PILE ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 87,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W PILE wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 4 W PILE w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W PILE | TECHNIKUM NR 4 W PILE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 13,6% | 20,8% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 66,0% | 70,3% | 4,3 pkt proc. |
| język polski | 57,7% | 60,9% | 3,2 pkt proc. |
| matematyka | 50,9% | 54,0% | 3,1 pkt proc. |
| język angielski | 78,2% | 75,9% | 2,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 7,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.