Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W PILE vs TECHNIKUM NR 3 W PILE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 19% Me: 22% · σ: 5,4% · Mo: -% | 1899 | 9 | 5 | 13,6% Me: 13% · σ: 2,3% · Mo: 13% | 2276 | 13 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 38% Me: 24% · σ: 25,3% · Mo: -% | 1156 | 5 | 31 | 33,8% Me: 28% · σ: 15,7% · Mo: 28% | 1435 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 76,1% Me: 87% · σ: 23,5% · Mo: 98% | 1817 | 5 | 117 | 72,2% Me: 82% · σ: 24,9% · Mo: 90% | 2247 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 60 | 67,7% Me: 72% · σ: 26,7% · Mo: 95% | 1564 | 6 | 72 | 66,0% Me: 70% · σ: 21,2% · Mo: 88% | 1752 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 81 | 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2144 | 9 | 116 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1814 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 52,9% Me: 54% · σ: 18,6% · Mo: 47% | 2338 | 9 | 117 | 57,7% Me: 60% · σ: 16,8% · Mo: 63% | 1686 | 7 |
| język polski ustny (M) | 81 | 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3212 | 11 | 115 | 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3056 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 58,6% Me: 60% · σ: 24,8% · Mo: 60% | 1398 | 6 | 117 | 50,9% Me: 52% · σ: 20,0% · Mo: 38% | 2060 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 53 | 19,6% Me: 10% · σ: 21,9% · Mo: 0% | 1403 | 5 | 17 | 13,3% Me: 6% · σ: 16,6% · Mo: 2% | 1789 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W PILE ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 82,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W PILE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 W PILE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W PILE | TECHNIKUM NR 3 W PILE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 58,6% | 50,9% | 7,7 pkt proc. |
| matematyka | 19,6% | 13,3% | 6,3 pkt proc. |
| biologia | 19% | 13,6% | 5,4 pkt proc. |
| język polski | 52,9% | 57,7% | 4,8 pkt proc. |
| geografia | 38% | 33,8% | 4,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 7,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 117 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.