Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SIEDLCACH vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Siedlce | Zdawalność: 60,6%
📍 Siedlce | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 13,4% Me: 12,5% · σ: 4,8% · Mo: 8% | 2289 | 10 | 51 | 65,3% Me: 68% · σ: 16,2% · Mo: 80% | 113 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 22,1% Me: 22% · σ: 11,9% · Mo: 12% | 2512 | 13 | 50 | 68,7% Me: 72% · σ: 19,9% · Mo: 75% | 140 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 98 | 53,8% Me: 46% · σ: 27,2% · Mo: 37% | 3970 | 14 | 198 | 92,9% Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 280 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 51 | 42,7% Me: 45% · σ: 28,8% · Mo: 23% | 3811 | 14 | 174 | 84,5% Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 97% | 269 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 98 | 56,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4094 | 17 | 198 | 97,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 66 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 99 | 45,2% Me: 45% · σ: 15,8% · Mo: 43% | 3340 | 14 | 199 | 72,9% Me: 75% · σ: 12,1% · Mo: 83% | 232 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 71,8% Me: 71% · σ: 13,5% · Mo: -% | 97 | 1 | 63 | 63,8% Me: 63% · σ: 24,7% · Mo: 97% | 243 | 3 |
| język polski ustny (M) | 99 | 57,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3182 | 14 | 199 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 932 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 99 | 38,3% Me: 34% · σ: 17,9% · Mo: 28% | 3349 | 13 | 199 | 82% Me: 87% · σ: 16,4% · Mo: 92% | 203 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 1,4% Me: 0% · σ: 4,1% · Mo: 0% | 2402 | 10 | 106 | 50,5% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 56% | 323 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 60,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SIEDLCACH wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH w 9.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SIEDLCACH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIEDLCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 13,4% | 65,3% | 51,9 pkt proc. |
| matematyka | 1,4% | 50,5% | 49,1 pkt proc. |
| geografia | 22,1% | 68,7% | 46,5 pkt proc. |
| matematyka | 38,3% | 82% | 43,7 pkt proc. |
| język angielski | 42,7% | 84,5% | 41,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 38,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 51,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.