Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. HENRYKA KONSTANTEGO WOYCIECHOWSKIEGO czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wołomin | Zdawalność: 26,3%
📍 Wołomin | Zdawalność: 95,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 56,3% Me: 65% · σ: 31,2% · Mo: 28% | 3819 | 6 | 141 | 76,1% Me: 85% · σ: 21,8% · Mo: 93% | 1819 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 16 | 38% Me: 19% · σ: 32,0% · Mo: 8% | 3961 | 7 | 120 | 62,0% Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 80% | 2130 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3589 | 6 | 141 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2662 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 42,3% Me: 42% · σ: 11,0% · Mo: 37% | 3640 | 6 | 141 | 55,0% Me: 53% · σ: 13,7% · Mo: 52% | 2044 | 2 |
| język polski ustny (M) | 19 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2542 | 2 | 141 | 60,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2914 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 19 | 20,3% Me: 16% · σ: 11,5% · Mo: 10% | 4383 | 7 | 141 | 55,9% Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 54% | 1600 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,7% vs 26,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. HENRYKA KONSTANTEGO WOYCIECHOWSKIEGO wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. HENRYKA KONSTANTEGO WOYCIECHOWSKIEGO | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 20,3% | 55,9% | 35,6 pkt proc. |
| język angielski | 38% | 62,0% | 24,0 pkt proc. |
| język angielski | 56,3% | 76,1% | 19,8 pkt proc. |
| język polski | 42,3% | 55,0% | 12,7 pkt proc. |
| język angielski | 63,9% | 71,6% | 7,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 69,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 141 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.