Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE vs TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 103894)

TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE

📍 Olsztyn | Zdawalność: 87,4%

SZKOŁA B (RSPO: 44125)

TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA

📍 Wolsztyn | Zdawalność: 81,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 7 13,3% Me: 12% · σ: 5,3% · Mo: 12% 2293 18 19 14,5% 🏆 Me: 13% · σ: 7,3% · Mo: 15% 2223 2
geografia poziom rozszerzony (M) 42 26,9% Me: 22% · σ: 14,8% · Mo: 22% 2063 16 59 26,9% 🏆 Me: 25% · σ: 15,6% · Mo: 17% 2062 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 11 39,6% 🏆 Me: 36% · σ: 14,9% · Mo: 28% 258 4 8 7,5% Me: 5% · σ: 7,3% · Mo: 4% 574 2
język angielski poziom podstawowy (M) 127 74,8% 🏆 Me: 83% · σ: 24,0% · Mo: 90% 1964 17 158 63,3% Me: 67% · σ: 26,3% · Mo: 95% 3213 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 98 65,2% 🏆 Me: 72,5% · σ: 27,5% · Mo: 95% 1832 16 85 55,2% Me: 59% · σ: 25,6% · Mo: 17% 2867 3
język angielski ustny (M) 127 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2081 13 157 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4010 2
język polski poziom podstawowy (M) 127 47,3% Me: 47% · σ: 15,7% · Mo: 58% 3079 23 159 50,5% 🏆 Me: 50% · σ: 15,9% · Mo: 48% 2640 2
język polski poziom rozszerzony (M) 10 51,7% 🏆 Me: 58,5% · σ: 31,1% · Mo: 71% 620 4 10 46,3% Me: 50% · σ: 27,7% · Mo: -% 849 2
język polski ustny (M) 127 64,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2297 14 158 55,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3404 3
matematyka poziom podstawowy (M) 127 55,9% 🏆 Me: 56% · σ: 22,4% · Mo: 30% 1596 12 159 52,2% Me: 52% · σ: 22,1% · Mo: 42% 1934 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 45 17,6% 🏆 Me: 12% · σ: 18,9% · Mo: 0% 1516 10 36 16,7% Me: 8% · σ: 19,5% · Mo: 2% 1576 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 8 33,2% 🏆 Me: 23,5% · σ: 24,7% · Mo: -% 26 1 6 32% Me: 27,5% · σ: 24,9% · Mo: 28% 30 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (87,4% vs 81,5%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA w 2, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA Różnica
informatyka 39,6% 7,5% 32,1 pkt proc.
język angielski 76,2% 58,0% 18,3 pkt proc.
język angielski 74,8% 63,3% 11,4 pkt proc.
język angielski 65,2% 55,2% 10,0 pkt proc.
język polski 64,8% 55,8% 8,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 8 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.