Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE vs TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Olsztyn | Zdawalność: 92,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 26,9% Me: 22% · σ: 14,8% · Mo: 22% | 2063 | 16 | 12 | 27,1% Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 17% | 2040 | 15 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 39,6% Me: 36% · σ: 14,9% · Mo: 28% | 258 | 4 | 29 | 29,3% Me: 22% · σ: 26,5% · Mo: 4% | 405 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 127 | 74,8% Me: 83% · σ: 24,0% · Mo: 90% | 1964 | 17 | 63 | 82,2% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 93% | 1222 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 98 | 65,2% Me: 72,5% · σ: 27,5% · Mo: 95% | 1832 | 16 | 54 | 71,8% Me: 82,5% · σ: 24,2% · Mo: 87% | 1162 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 127 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2081 | 13 | 63 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3110 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 127 | 47,3% Me: 47% · σ: 15,7% · Mo: 58% | 3079 | 23 | 64 | 56,1% Me: 54% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 1910 | 13 |
| język polski ustny (M) | 127 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2297 | 14 | 64 | 53,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3651 | 27 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 127 | 55,9% Me: 56% · σ: 22,4% · Mo: 30% | 1596 | 12 | 64 | 57,6% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 46% | 1481 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 17,6% Me: 12% · σ: 18,9% · Mo: 0% | 1516 | 10 | 38 | 12,7% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1822 | 14 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 8 | 33,2% Me: 23,5% · σ: 24,7% · Mo: -% | 26 | 1 | 5 | 25,6% Me: 22% · σ: 8,5% · Mo: -% | 72 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,2% vs 87,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE w 5.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 7 W OLSZTYNIE | TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 64,8% | 53,5% | 11,3 pkt proc. |
| informatyka | 39,6% | 29,3% | 10,3 pkt proc. |
| język polski | 47,3% | 56,1% | 8,8 pkt proc. |
| język angielski | 76,2% | 68,2% | 8,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 33,2% | 25,6% | 7,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 127 osób w szkole A i 64 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.