Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — ALTERNATYWNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU czy SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kłodzko | Zdawalność: 94,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 38 | 87,6% Me: 93% · σ: 16,1% · Mo: 97% | 744 | 1 | 15 | 87% Me: 93% · σ: 18,9% · Mo: 93% | 794 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 38 | 77,8% Me: 83% · σ: 20,4% · Mo: 80% | 669 | 1 | 12 | 76,3% Me: 82,5% · σ: 19,2% · Mo: 90% | 763 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 38 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 347 | 1 | 15 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 374 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 38 | 61,6% Me: 62,5% · σ: 15,6% · Mo: 55% | 1209 | 2 | 15 | 59,3% Me: 58% · σ: 16,8% · Mo: 38% | 1483 | 3 |
| język polski ustny (M) | 38 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 371 | 2 | 15 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 251 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 38 | 80,8% Me: 89% · σ: 21,4% · Mo: 100% | 244 | 1 | 15 | 71,2% Me: 78% · σ: 20,1% · Mo: 84% | 661 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 51,5% Me: 52% · σ: 22,2% · Mo: 22% | 294 | 2 | 7 | 53,1% Me: 48% · σ: 14,7% · Mo: -% | 252 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ALTERNATYWNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU ma wyższą zdawalność ogólną (94,7% vs 93,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, ALTERNATYWNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU wypada lepiej w 5, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU w 2.
| Przedmiot | ALTERNATYWNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KŁODZKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 80,8% | 71,2% | 9,6 pkt proc. |
| język polski | 61,6% | 59,3% | 2,4 pkt proc. |
| język polski | 84,1% | 85,9% | 1,8 pkt proc. |
| matematyka | 51,5% | 53,1% | 1,7 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 76,3% | 1,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.