Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 103644)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE

📍 Krosno | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 47237)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE

📍 Krosno | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 17 81,5% Me: 88% · σ: 16,2% · Mo: 87% 1285 4 246 90,6% 🏆 Me: 95% · σ: 11,9% · Mo: 98% 466 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 14 73,4% Me: 74,5% · σ: 13,9% · Mo: 63% 1016 5 198 78,5% 🏆 Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 97% 627 3
język angielski ustny (M) 17 88,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 679 3 246 90,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 505 2
język polski poziom podstawowy (M) 17 57,6% Me: 62% · σ: 11,6% · Mo: 62% 1697 7 247 66,2% 🏆 Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 67% 737 2
język polski ustny (M) 17 94% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 28 1 247 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 101 3
matematyka poziom podstawowy (M) 17 60,1% Me: 62% · σ: 21,2% · Mo: 34% 1275 5 247 75,3% 🏆 Me: 78% · σ: 17,3% · Mo: 88% 443 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KROŚNIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE Różnica
matematyka 60,1% 75,3% 15,2 pkt proc.
język angielski 81,5% 90,6% 9,2 pkt proc.
język polski 57,6% 66,2% 8,6 pkt proc.
język angielski 73,4% 78,5% 5,1 pkt proc.
język polski 94% 89,5% 4,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 247 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.