Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SŁUPSKU i TECHNIKUM ZSI W SŁUPSKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Słupsk | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 61 | 57,2% Me: 58% · σ: 19,7% · Mo: 57% | 266 | 2 | 8 | 24,1% Me: 22% · σ: 7,9% · Mo: 22% | 1588 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 144 | 93,0% Me: 95% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 276 | 1 | 11 | 69,8% Me: 77% · σ: 24,6% · Mo: 97% | 2515 | 14 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 85,6% Me: 90% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 211 | 1 | 8 | 60,2% Me: 64,5% · σ: 25,2% · Mo: -% | 2345 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 453 | 1 | 11 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3489 | 22 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 145 | 66,7% Me: 67% · σ: 13,1% · Mo: 58% | 687 | 2 | 11 | 54,4% Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 47% | 2115 | 6 |
| język polski ustny (M) | 145 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 110 | 1 | 11 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 981 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 145 | 75,3% Me: 80% · σ: 19,0% · Mo: 94% | 448 | 2 | 11 | 57,8% Me: 58% · σ: 9,4% · Mo: 50% | 1468 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZSI W SŁUPSKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SŁUPSKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM ZSI W SŁUPSKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SŁUPSKU | TECHNIKUM ZSI W SŁUPSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 57,2% | 24,1% | 33,1 pkt proc. |
| język angielski | 90,9% | 64,8% | 26,0 pkt proc. |
| język angielski | 85,6% | 60,2% | 25,4 pkt proc. |
| język angielski | 93,0% | 69,8% | 23,2 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 57,8% | 17,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.