Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wieluń | Zdawalność: 99,4%
📍 Wieluń | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 90 | 45,7% Me: 44,5% · σ: 20,9% · Mo: 23% | 632 | 2 | 128 | 56,0% Me: 57% · σ: 20,1% · Mo: 43% | 290 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 27 | 44,3% Me: 40% · σ: 20,5% · Mo: 40% | 399 | 2 | 84 | 49,6% Me: 52,5% · σ: 25,9% · Mo: 10% | 279 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 35 | 44,3% Me: 47% · σ: 22,0% · Mo: 35% | 360 | 2 | 53 | 52,1% Me: 57% · σ: 26,4% · Mo: 75% | 247 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 94 | 51,4% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 52% | 562 | 1 | 48 | 36,8% Me: 37,5% · σ: 15,8% · Mo: 42% | 1228 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 26 | 54,2% Me: 40% · σ: 31,8% · Mo: 100% | 427 | 1 | 15 | 36,7% Me: 30% · σ: 20,0% · Mo: 25% | 906 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 57,6% Me: 68% · σ: 28,3% · Mo: 6% | 72 | 1 | 6 | 41,7% Me: 41% · σ: 22,2% · Mo: -% | 225 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 331 | 84,1% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 98% | 1051 | 2 | 257 | 85,6% Me: 93% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 903 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 268 | 72,2% Me: 78% · σ: 20,8% · Mo: 82% | 1118 | 2 | 186 | 77,2% Me: 84% · σ: 20,1% · Mo: 95% | 706 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 330 | 83,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1170 | 1 | 257 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1181 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 330 | 64,1% Me: 65% · σ: 14,4% · Mo: 73% | 941 | 2 | 258 | 64,9% Me: 65% · σ: 14,8% · Mo: 63% | 861 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 126 | 51,5% Me: 51% · σ: 23,1% · Mo: 63% | 624 | 2 | 46 | 59,9% Me: 63% · σ: 24,1% · Mo: 63% | 341 | 1 |
| język polski ustny (M) | 330 | 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2271 | 3 | 258 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1344 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 331 | 69,6% Me: 72% · σ: 19,2% · Mo: 80% | 743 | 2 | 258 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 588 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 133 | 36,4% Me: 35% · σ: 24,4% · Mo: 6% | 742 | 2 | 113 | 47,0% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 62% | 415 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 59,9% Me: 62% · σ: 24,6% · Mo: 40% | 222 | 1 | 8 | 37,5% Me: 38% · σ: 24,1% · Mo: 38% | 607 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 97,7%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU w 10.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 59,9% | 37,5% | 22,4 pkt proc. |
| historia | 54,2% | 36,7% | 17,6 pkt proc. |
| informatyka | 57,6% | 41,7% | 15,9 pkt proc. |
| geografia | 51,4% | 36,8% | 14,6 pkt proc. |
| matematyka | 36,4% | 47,0% | 10,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.