Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU i TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 10213)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU

📍 Wieluń | Zdawalność: 99,4%

SZKOŁA B (RSPO: 107584)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU

📍 Wieluń | Zdawalność: 80%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
informatyka poziom rozszerzony (M) 19 57,6% 🏆 Me: 68% · σ: 28,3% · Mo: 6% 72 1 20 33,9% Me: 20% · σ: 28,7% · Mo: 2% 337 3
język angielski poziom podstawowy (M) 331 84,1% 🏆 Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 98% 1051 2 30 77,4% Me: 87% · σ: 22,6% · Mo: 87% 1689 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 268 72,2% 🏆 Me: 78% · σ: 20,8% · Mo: 82% 1118 2 27 62,5% Me: 68% · σ: 25,9% · Mo: 75% 2091 3
język angielski ustny (M) 330 83,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1170 1 30 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1408 3
język polski poziom podstawowy (M) 330 64,1% 🏆 Me: 65% · σ: 14,4% · Mo: 73% 941 2 30 62,6% Me: 67% · σ: 17,7% · Mo: 67% 1109 3
język polski ustny (M) 330 65,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2271 3 30 55,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3466 6
matematyka poziom podstawowy (M) 331 69,6% 🏆 Me: 72% · σ: 19,2% · Mo: 80% 743 2 30 52,6% Me: 56% · σ: 26,0% · Mo: 78% 1890 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 36,4% 🏆 Me: 35% · σ: 24,4% · Mo: 6% 742 2 9 21,3% Me: 16% · σ: 22,7% · Mo: 16% 1313 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 80%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELUNIU TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU Różnica
informatyka 57,6% 33,9% 23,7 pkt proc.
matematyka 69,6% 52,6% 17,1 pkt proc.
matematyka 36,4% 21,3% 15,1 pkt proc.
język polski 65,0% 55,2% 9,8 pkt proc.
język angielski 72,2% 62,5% 9,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 20 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.