Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO i TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 4 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 10187)

TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO

📍 Nowa Sól | Zdawalność: 89,0%

SZKOŁA B (RSPO: 16437)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 4

📍 Nowa Sól | Zdawalność: 60,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 5 26,8% 🏆 Me: 17% · σ: 19,1% · Mo: 17% 1418 2 11 10,2% Me: 10% · σ: 3,0% · Mo: 10% 2384 4
geografia poziom rozszerzony (M) 33 34,4% 🏆 Me: 37% · σ: 11,9% · Mo: 25% 1385 2 18 26,2% Me: 19% · σ: 17,3% · Mo: 28% 2131 3
język angielski poziom podstawowy (M) 144 75,1% 🏆 Me: 85% · σ: 23,0% · Mo: 95% 1931 2 65 61,6% Me: 63% · σ: 25,9% · Mo: 95% 3379 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 71 72,9% 🏆 Me: 80% · σ: 21,9% · Mo: 83% 1071 1 50 43,7% Me: 39% · σ: 26,3% · Mo: 10% 3770 4
język angielski ustny (M) 144 76,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2073 2 60 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3719 4
język polski poziom podstawowy (M) 146 53,3% 🏆 Me: 55% · σ: 14,5% · Mo: 48% 2269 3 67 45,9% Me: 45% · σ: 14,5% · Mo: 38% 3245 4
język polski poziom rozszerzony (M) 7 9% Me: 3% · σ: 12,6% · Mo: 3% 2158 3 8 13,2% 🏆 Me: 8,5% · σ: 13,2% · Mo: 0% 2069 2
język polski ustny (M) 146 66,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2164 2 64 65,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2245 3
matematyka poziom podstawowy (M) 146 53,1% 🏆 Me: 51% · σ: 21,4% · Mo: 26% 1852 2 67 28,9% Me: 22% · σ: 18,1% · Mo: 14% 3973 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (89,0% vs 60,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 4 w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 4 Różnica
język angielski 72,9% 43,7% 29,2 pkt proc.
matematyka 53,1% 28,9% 24,2 pkt proc.
biologia 26,8% 10,2% 16,6 pkt proc.
język angielski 76,3% 62,5% 13,9 pkt proc.
język angielski 75,1% 61,6% 13,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 28,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 50 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.