Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO i PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Nowa Sól | Zdawalność: 92,3%
📍 Nowa Sól | Zdawalność: 19,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 67,5% Me: 68,5% · σ: 22,3% · Mo: 48% | 2783 | 3 | 20 | 42,4% Me: 36% · σ: 26,2% · Mo: 23% | 4393 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 16 | 56,4% Me: 62,5% · σ: 20,1% · Mo: 63% | 2744 | 3 | 10 | 39,5% Me: 24,5% · σ: 29,2% · Mo: 22% | 3917 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 68,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3024 | 3 | 20 | 59,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3903 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 54,1% Me: 55% · σ: 14,1% · Mo: 55% | 2153 | 2 | 26 | 31,8% Me: 27% · σ: 17,2% · Mo: 17% | 4262 | 5 |
| język polski ustny (M) | 26 | 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3061 | 4 | 26 | 51,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3846 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 43,7% Me: 41% · σ: 18,5% · Mo: 12% | 2802 | 3 | 26 | 17,9% Me: 17% · σ: 8,1% · Mo: 10% | 4499 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (92,3% vs 19,2%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO wypada lepiej w 6, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 43,7% | 17,9% | 25,8 pkt proc. |
| język angielski | 67,5% | 42,4% | 25,2 pkt proc. |
| język polski | 54,1% | 31,8% | 22,3 pkt proc. |
| język angielski | 56,4% | 39,5% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 68,8% | 59,9% | 8,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 73,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.